Italija

UNESCO pasaulio paveldo vyndarystės kelionės

Italija - Vienas seniausių vyndarystės regionų pasaulyje

Romėnai padėjo didžiulius pamatus tam, kas virto bene įdomiausia vyno kultūra planetoje – tokia, kurios pagrindas – šimtai, jei ne tūkstančiai vietinių vynuogių veislių, auginamų didžiuliame įspūdingų gamtovaizdžių lauke.

Pjemonto vynuogynų kraštovaizdis: Langė-Roeras ir Montferatas. Į UNESCO pasaulio paveldą įrašytos „penkios išskirtinės vynuogynų vietos su nepakartojamu kraštovaizdžiu“ geografiškai apimančiu ir Grincano Kavoro pilį. Šios vietos, besidriekiančios per Langės ir Montferato žemes, yra vienos svarbiausių vynuogynų Italijoje. Jos įsikūrusios Pjemonte, tarp Po upės ir Ligūrijos Apeninų. Šiose vietose rasta įvairių V a. p. m. e. datuojamų radinių, likusių nuo etruskų ir keltų prekybos laikų. Etruskų ir keltų laikų žodžiai, ypač susiję su vynu, iki šiol vartojami vietiniuose dialektuose.

Italija - senojo žemyno kultūros paveldo turtai

Susipažinkite su viena iš seniausių Europos žemės ūkio sričių – vyndaryste, vynuogių auginimo ir vyno gamybos papročiais ir tradicijomis. 

Le Colline del Prosecco di Conegliano e Valdobbiadene.  Kraštovaizdžiui būdingos „hogback“ kalvos, ciglioni – maži vynmedžių sklypai siaurose žolėtose terasose – miškai, maži kaimai ir dirbamos žemės. Šimtmetį šis tvirtas reljefas buvo formuojamas ir keičiamas žmogaus. Nuo XVII amžiaus naudojant ciglioni, buvo sukurtas ypatingas šachmatų lentos kraštovaizdis, sudarytas šlaituose iš vynmedžių eilių – lygiagrečių ir vertikalių. XIX amžiuje vynmedžių auginimas bellussera technika prisidėjo prie estetinių kraštovaizdžio ypatybių. Palankus klimatas, saulėtos, gerai nusausintos kalvos sudaro puikias sąlygos augti glera vynuogei. Šios kalvos dar žinomos kaip Prosecco kalvos (Prosecco hills) ir yra įtrauktos į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą.