Vokietija
UNESCO pasaulio paveldo vyndarystės kelionės
Vokietija - Gilios 2000 metų vyndarystės tradicijos
Vykdydami užkariavimus į šiaurę nuo Alpių prieš maždaug 2000 metų, romėnai, priėmę vynuogininkystę iš graikų ir etruskų, įvedė vynuogininkystę į germanų teritorijas. Būtų buvę sunku pervežti vyną per Alpes sunkiomis amforomis, todėl jie atnešė vynmedžius ir pasodino juos tinkamose vietose. Jau tada šie „šiaurietiški“ vynai atrodė gaivesni ir įvairesnio skonio nei jų pietų pirmtakai.
Įspūdingas platus Vokietijoje auginamų vynuogių veislių asortimentas, pradedant „A“ kaip Acolon, baigiant „Z“, kaip ir Zweigeltrebe. Pasodinta beveik 100 veislių, tačiau apie dvidešimt jų yra ypač svarbios komerciniu požiūriu, visų pirma, Riesling ir Müller-Thurgau, dar vadinamos Rivaner. Tai sudaro gerą trečdalį iš 103 079 hektarų vynuogynų 2019 m. Raudonojo vyno veislėms didžiausią reikšmę turi „Pinot Noir“ ir „Dornfeld“ auginimas.
Aukštutinis vidurio Reino slėnis. Istoriniai Reino miestai, pilys ir statūs kalnai – visa tai rasite aukštutiniame vidurio Reino slėnyje. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas 65 kilometrų ilgio vidurio Reino ruožas tęsiasi nuo seno romėnų miesto Koblenco, pro garsiąją Lorelei uolą iki Bingeno, formuodamas puikų kultūrinį kraštovaizdį. Dėmesį traukia vynuogių lianomis apipintos gatvės, siaurose gatvelėse išsidėstę kiemai ir nesuskaitoma daugybė ant uolų išsidėsčiusių mūrinių pilių.