Portugalija

UNESCO pasaulio paveldo vyndarystės kelionės

Geriausi Portugalijos vyno regionai

Vynuogės Portugalijos teritorijoje pradėtos auginti ir vynas gaminti daugiau negu prieš 2000 m.

Nors Portugalijos teritorija palyginti nedidelė, ji, įskaitant Azorų ir Madeiros salas, yra skirstoma į 14 vyno regionų

Portugalija turi net 31 DOC (Denominação de Origem Controlada) ES lygmeniu kilmės ženklu apsaugotą teritorinį vienetą

Kadangi Portugalijos vynininkystė ir vyno kultūra vystėsi palyginti izoliuotai, daugelis čia auginamų vynuogių veislių neauga niekur kitur pasaulyje

Portugalijos vynuogynuose galima sutikti daugiau nei 250 vietinių vynuogių veislių

Jei neatpažįstate vynuogių veislės portugališko vyno etiketėje, tai yra geras dalykas, bylojantis apie vyno išskirtinumą ir netradicinį skonį.

Alto Douro. Douro slėnis yra UNESCO pasaulio paveldo objektas ir vienas seniausių vyno regionų pasaulyje, išsiskiriančių kerinčiais slėniais ir stačiais šlaitais, ypač tinkamais vynuogių auginimui. Šis regionas yra vienintelis regionas, kuriame gaminami pastiprinti Porto vynai.

Portugalija - Senojo žemyno kultūros paveldo turtai

Susipažinkite su viena iš seniausių Europos žemės ūkio sričių – vyndaryste, vynuogių auginimo ir vyno gamybos papročiais ir tradicijomis. 

Azorų salyno, Pico salos vynuogynų kultūros kraštovaizdis. Vyno kultūros pradžia Piko saloje siekia vėlyvąjį XV a., kuomet čia įsikūrė pirmieji gyventojai.  Dėka turtingos vulkaninės žemės, salos klimato ir darbščių žmonių vyndarystės tradicijos išliko iki šių dienų. Piko saloje gaminamas subtilus vynas puikiai tinka prie tradicinių portugališkų jūros gėrybių ir žuvies patiekalų.

Madeira. Tai kurortinė vietovė, garsi savo Madeiros vynu, Naujųjų Metų šventimu su įspūdingais fejerverkais, švelniu klimatu, stulbinančiais kraštovaizdžiais ir siuvinėjimo verslu užsiimančiais amatininkais. Čia kiekvienais metais vyksta tarptautinės automobilių lenktynės, gėlių (balandį), vyno (rugsėjį) festivaliai. Madeiros laurų miškai (portug. Laurissilva) – 1999 m. įtraukti į UNBESCO pasaulinio paveldo sąrašą, yra išlaikę pirmykštį, kelių milijonų metų senumo, būvį. Gamtos draustinis užima du trečdalius Madeiros salos, su nuostabiais pakrantės ir miškų kraštovaizdžiais bei ypatinga augmenija.